نویسندگان محترم لطفا در ابتدا در سامانه ثبت نام نموده و سپس در صفحه شخصی نویسنده ارسال مقاله جدید را پیگیری فرمایید.

  

 

:: نکات قابل توجه:

1- در مقاله , قواعد دستور زبان فارسی و رسا بودن جملات مورد توجه ویژه قرار گیرد.

2- مقالاتی که برای چاپ در این مجله ارسال می گردد نباید قبلا در جایی ( داخل یا خارج کشور ) چاپ شده باشد ( مگر در شکل خلاصه در گردهمایی ها ) .همچنین نباید به طور همزمان برای چاپ به مجلات دیگر ارائه شده باشد.

3- در متن مقاله نباید واژه های بیگانه که معادل فارسی قابل فهمی دارند , معرفی گردد.

4- مسئولیت مطالب مندرج در مقاله بر عهده نویسنده یا نویسندگان مقاله است .

5- ترتیب چاپ مقالات طبق ضوابط خاص مجله است و به ارزش علمی مقاله و یا شخصیت نویسندگان بستگی ندارد.

6- مجله در قبول , رد , حک و اصلاح مقالات آزاد است.

7- استفاده از مندرجات مجله با ذکر مآخذ آزاد است.

8- مقالات دریافتی توسط هیئت تحریریه با همکاری متخصصان امر داوری می گردد و در صورت تصویب با رعایت نوبت به چاپ می رسد . تصمیم نهایی برای چاپ مقاله توسط هیئت تحریریه صورت می گیرد.

9 -  مقالات ارسالی  از طریق نرم افزارهای مشابهت یاب بررسی خواهند شد و حداکثر مشابهت نگارشی قابل قبول سی درصد است.

10 - سیستم داوری این مجله Double blind peer review می باشد.

:: روش تنظیم مقاله:

از اساتید ,متخصصان و پژوهشگرانی که مایل به چاپ مقالات علمی پژوهشی خود در مجله می باشند خواهشمند است نکات زیر را در تدوین و ارسال مقاله رعایت نمایند.

1 - نویسندۀ عهده دار مقاله می بایست اسامی تمام همکارانی که در مقاله مشارکت داشته اند را در بخش اضافه کردن نویسندگان در سایت ذکر نماید.

2- در مجله دانش زیستی مقالات علمی - پژوهشی و مروری چاپ می شود.

3- مقالات مروری به شرطی وارد فرایند داوری می شود که حداقل 10 منبع آن به پژوهش های چاپ شده مولف یا مولفین اختصاص یافته باشد .

4- مقالات بایستی به زبان فارسی تهیه شوند  و هر مقاله باید یک چکیده به انگلیسی داشته باشد.

5- مقاله در صفحه A4 با حاشیه 2/5 سانتیمتر تایپ شود و برای مشاهده جزییات بیشتر بر روی راهنمای نگارش کلیک کنید.

6- هر مقاله علمی - پژوهشی بایستی دارای قسمت های زیر باشد: عنوان مقاله , نام مولف یا مولفین و آدرس نویسندگان، چکیده, 2 تا 5 واژه کلیدی  ( keywords   ) به انگلیسی و فارسی, مقدمه , مواد و روشها نتایج و بحث و نتیجه گیری به فارسی، تقدیر (تشکر) و فهرست منابع

7- عنوان مقاله , چکیده و مشخصات مولف یا مولفین  آدرس آنها ( فارسی و انگلیسی ) در یک صفحه به طور جداگانه تهیه شود . همچنین شماره تلفن و email فرستنده مقاله ذکر شود.

8- چکیده مقاله نباید از 100 کلمه کمتر و از 250 کلمه ( به فارسی و انگلیسی ) بیشتر باشد.

9- عنوان مقاله باید به طور دقیق و با رعایت کامل اختصار , اصلی ترین هدف پژوهش و نتایج حاصله را به طور روشن و گویا بیان کند و در آن از اختصارات , نشانه ها فرمول شیمیایی یا پانویس استفاده نشود.

10- تصاویر ارسالی مقالات باید اصل بوده و در صورت وجود جداول و نمودارها در متن و در محل مناسب آورده شود. برای مشاهده جزییات بیشتر بر روی راهنمای نگارش کلیک کنید.

11 - چنانچه مقاله نویسندگان محترم دارای حامی مالی است، لطفا در بخش تشکر و قدردانی ذکر شود.

12- همه فهرست منابع می بایست انگلیسی باشد حتی منابع فارسی نیز لازم است به انگلیسی تبدیل گردند. شیوه رفرنس نویسی از نوع APA بوده که برای آگاهی بیشتر از فایل راهنمای نگارش و فایل رفرنس نویسی به روش APA می توانید استفاده کنید.

13 - شماره گذاری منابع بر اساس تقدم در متن می باشد.

14 - نام فایل اصلی نیاز است که عنوان مقاله باشد.

15- حداقل نیاز به ارسال 5 فایل شامل، فایل اصل مقاله (فاقد نام نویسندگان)، فایل مشخصات نویسندگان، فایل های تعهدنامه، فایل تعارض منافع و کپی رایت است.

16 - نویسنده محترم لطفاً چنانچه مقاله شما طبق نظرات داوران نیاز به بازنگری کلی داشت، در مقاله بازنگری شده جاهایی که تصحیح نموده اید را هایلایت نمایید تا داور تطبیقی، داوری نهایی را با سرعت بیشتری انجام دهد.

17-پس از تایید مقاله توسط داوران مبلغ سیصد هزار تومان جهت چاپ به شماره حساب 0219234396001 نزد بانک ملی با شناسه واریز 90927 بنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا    می بایست پرداخت گردد تا مراحل آماده سازی مقاله برای چاپ انجام شود.

17- آدرس دفتر مجله : استان تهران- شهرستان پیشوا- میدان 9 دی- دانشگاه آزاد اسلامی- ساختمان اداری- طبقه سوم- اتاق مجله دانش زیستی ایران- تلفن 02136725012